O nas

Kim jesteśmy i co robimy?

Startit Vet jest startupem biotechnologicznym w obszarze weterynarii - nasz pierwszy projekt poświęcony jest opracowaniu leku stosowanego w zwalczaniu koronawirusów u zwierząt domowych i gospodarczych.

Koronawirusy są wirusami RNA, których nazwa wywodzi się z maczugowatego kształtu wypustek wystających z zewnętrznej powierzchni wirusa i nadających mu wygląd korony. Są one patogenami dość rozpowszechnionymi, wywołują wiele chorób ludzkich i zwierzęcych.

W przypadku ludzi koronawirusy są zasadniczo niegroźne, najczęściej wywołują dość łagodne zakażenia górnych dróg oddechowych, które postrzegamy po prostu jako przeziębienia. Wyjątkiem są wirusy MERS i SARS, które charakteryzują się dość dużą śmiertelnością. Inaczej ma się sprawa w przypadku zwierząt, gdzie koronawirusy wywołują groźne zakażenia układu pokarmowego (np. wirus PEDV wywołujący epidemiczną biegunkę u świń, szczególnie niebezpieczną u prosiąt), oddechowego (np. wirus CRCoV u psów) czy też zakażenia ogólnoustrojowe (np. śmiertelne w wielu przypadkach koronawirusowe zapalenie otrzewnej u kotów domowych, tzw. FIP).

Nasz preparat jest rozwijany w oparciu o autorską modyfikację chitozanu (naturalnego polimeru cukrowego), która w chwili obecnej chroniona jest 8 zgłoszeniami patentowymi. Autorami rozwiązania są naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie wspierający naszą działalność za pośrednictwem doradzającej nam Rady Naukowej.

© 2021 | Startit Vet Sp. z o.o.
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław | office@startitvet.pl

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na Politykę Prywatności i Plików Cookies spółki Startit Vet Sp. z o.o.